مقاله سئو شده

مقاله سئو شده

مقاله سئو شده چیست؟ در صورتی که می‌خواهید یک مقاله خوب و باکیفیت بنویسید باید با قوانین و مقررات سئو آشنایی کافی داشته باشید. شاید بعد از نگارش مقاله گمان کنید که بهترین مقاله را نوشته‌اید اما زمانی که این مقاله در معرض دید و در کنار رقبا قرار می‌گیرد متوجه ایرادات آن می‌شوید.

اینکه بدانیم چگونه مقاله سئو شده بنویسیم از جمله مواردی است که قبل از نگارش باید به آن توجه داشته باشیم. اما قبل از آن باید تعریفی از مقاله سئو شده آشنایی داشته و تعاریف و اصول آن را بدانید. در ادامه با قواعد یک مقاله سئو شده خوب آشنا می‌شوید و با بهره‌گیری از آنها می‌توانید بیشترین بازدید را داشته از طریق تولید محتوا باشید.

معرفی ویژگی‌های مقاله سئو شده

مقاله سئو شده نوعی پست وبلاگ است که بخشی از آن به عنوان سرچ گوگل و URL  در موتور جستجو قرار می‌گیرد یک مقاله خوب و سئو شده اهداف مختلفی دارد و مهم‌ترین هدف آن اطلاع‌رسانی و سرگرم کردن مخاطبان است.

در صورتی که دارای یک مقاله و نوشته سئو شده باشید شانس بیشتری برای قرارگیری در صفحه اول گوگل را پیدا کرده و نرخ بازدید سایت نیز افزایش می‌یابد. نوع مقاله باید به گونه‌ای باشد که ابتدا دارای عنوان و توضیحات درستی باشد. عنوان مقاله سئو باید جذاب و کوتاه باشد تا باعث جلب نظر مخاطبان شود.

همچنین توضیحات مختصر و مفید نیز باعث می‌شود که کاربران متوجه محتوای کلی مقاله شده و نرخ کلیک تا حد زیادی افزایش یابد. بهتر است در بهبود سئو سایت کلمات کلیدی و مهم خود را در اولین پاراگراف خود قرار دهید تا در جستجو صفحه مورد نظر بالاتر از رقبا قرار گیرد. مقالات سئو در درجه اول برای بازدید بیشتر نسبت به رقبا و گوگل نوشته می‌شوند.

ویژگی‌های مقاله سئو شده

اصول نگارش مقاله سئو

در نگارش مقاله سئو شده باید اصولی رعایت شود تا هم بازدید بهتری داشته باشد و هم برای کاربران مفید واقع شود. اینکه تعریفی از مقاله استاندارد و سئو شده داشته باشید می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در این امر داشته باشد. کلمات کلیدی در اصول نگارش بسیار حائز اهمیت هستند و با کاربرد درست آنها می‌توانید به بهترین نحوه مقاله را نگارش کنید.

آیا می‌دانید بسیاری از وب‌سایت‌ها این اصول را رعایت نکرده و همیشه در دردسرهای زیادی افتاده‌اند. باید بدانید رعایت اصول نگارش در سئو فرصتی عالی را برای بازاریابی بهتر فراهم می‌سازد. تحقیق و ادغام کلمات کلیدی از مهم‌ترین اصولی است که باید در نگارش آنها را رعایت کنید.

کلمات کلیدی می‌توانند سرنخ بسیار مناسبی برای رسیدن به اهداف بلند مدت باشند. ابزارهای مختلفی برای تحقیقات لازم کلمات کلیدی وجود دارد که استفاده درست از آنها می‌تواند نقش بسیار زیادی در رسیدن به هدف داشته باشد.

تحقیق در رابطه با کلمه کلیدی مناسب

در نگارش مقاله سئو شده بهتر از بهترین و مناسب‌ترین کلمات کلیدی استفاده کنید. تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی از اولین مراحل در نگارش است. در انتخاب کلمه کلیدی باید بدانید در موتور جستجوی گوگل چه عباراتی بیشتر از همه سرچ می‌شوند و شما از آنها در متن خود استفاده کنید.

یک کلمه کلیدی و مناسب می‌تواند رقابتی را در محتوا ایجاد کند و حتی باعث برتر شدن محتوای شما شود. باید بدانید کلماتی مناسب‌تر هستند که کوتاه و مختصر بوده و بتوانند منظور مقاله را به درستی به مخاطب اطلاع دهند. از نوشتن کلمات طولانی خودداری نمایید، این کلمات امکان کمتری است که در موتورهای جستجو نوشته شوند.

کلمات کلیدی می‌توانند تخصص و تجارت شما را به خوبی توصیف کنند پس در انتخاب آنها نهایت دقت را داشته باشید. قبل از آنکه کلمه‌ای را به عنوان کلمه کلیدی مقاله خود در نظر بگیرید بهتر است لیستی از بهترین کلمات را نوشته و از بین آنها چندین مورد را که بیشترین سرچ را دارند انتخاب کنید. بهتر است از کلمات کلیدی هم در عنوان و هم در پاراگراف پایانی مقاله خود استفاده کنید.

به موقع و به‌جا از کلمات کلیدی استفاده کنید

در وهله اول انتخاب کلمه کلیدی می‌تواند مهم‌ترین نکته در نگارش مقاله باشد، اما در یک مقاله سئو شده باید از همه کلمات کلیدی به موقع و درست استفاده شود. قرار دادن درست کلمات کلیدی می‌تواند از مهم‌ترین دغدغه نویسندگان باشد.

اهمیتی ندارد که یک کلمه اصلی و کلیدی به چه تعداد در متن تکرار شود، نکته مهم در نگارش مقاله سئو شده این است که بدانید باید کلمات کلیدی به جا و به موقع مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از آنها در پاراگراف ابتدایی و انتهایی متن لازم و ضروری است. البته باز هم این قانون ممکن است در مقالات مختلف متفاوت باشد.

دومین نکته‌ای که بسیاری از سایت‌ها از آن غافل هستند این است که کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنند باید با محتوای سایت هماهنگی کامل داشته باشند. سعی نکنید کلمات کلیدی متفرقه را در مقاله خود بگنجانید زیرا این کار باعث عدم رضایت خوانندگان می‌شود و این مورد باز هم در صورتی است که گوگل متوجه این اشتباه شما نشود.

شاید انتخاب کلمات کلیدی مهم باشد ولی موتور جستجوی گوگل نمی‌تواند به تنهایی برای شما مخاطب ایجاد کند بلکه جذابیت موضوع و محتوا تأثیر بسیار بیشتری دارد.

داشتن محتوای جذاب و ارزشمند

در مقاله نویسی سئو یکی از موارد حائز اهمیت، نوشتن مطالب ارزشمند است. امروزه فضای مجازی و اینترنت پر است از مطالب بیهوده و غیرکاربردی که مخاطب را خسته کرده است. شما باید در مقاله نویسی سئو به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشید.

محتوای جذاب حتی بیشتر از کلمات کلیدی می‌توانند در جذب مخاطب اثرگذار باشد. اینترنت می‌تواند اطلاعات مختلفی را انتقال دهد ولی بهتر است این اطلاعات بسیار درست باشد. در مقالات سئو شده باید نیاز مخاطب برطرف گردد و پاسخ درستی به سوالات او داده شود.

مقاله باید به‌گونه‌ای باشد که در کمترین زمان ممکن بتواند بیشترین و مفیدترین اطلاعات را در اختیار کاربران سایت قرار دهد. یکی از کلمات کلیدی خود را سرلوحه کار خود قرار داده و حول محور آن موضوع را گسترش دهید.

گفتن بعضی از جزئیات باعث می‌شود که مخاطب بتواند اطلاعات مفیدی را از مقاله شما به دست آورد. البته بعضی از افراد از جزئیات فراری هستند، پس شناخت بازار و مخاطب هدف می‌تواند شما را در سبک نگارش راهنمایی کند.

لحن و خوانایی مناسب

علاوه بر اینکه گفتیم عنوان مقاله سئو می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته باشد، محتوا مقاله از هر موضوعی پراهمیت‌تر است. برای اینکه بتوانید ارتباط مناسبی با مخاطب خود داشته باشید باید لحن مناسبی را در انتقال اطلاعات به کار ببرید.

بعضی از سایت‌ها با لحن بسیار خشک و رسمی اطلاعات خود را ارائه می‌دهند که همین موضوع باعث ایجاد بازخورد منفی از طرف مخاطب می‌شود. در فروش محصولات نیز این مورد بسیار اهمیت دارد، ارتباط تنگاتنگ با مخاطب و شناختن نیازهای آن باعث می‌شود که جلب توجه بیشتری داشته باشد.

امروزه صفحات زیادی برای موضوعات مختلف راه‌اندازی شده است و اکثر مخاطبان را گیج کرده است اما یک مقاله سئو شده در این زمینه بسیار مهارت دارد. می‌داند که چگونه از بین رقبا خود را بیرون کشیده و توجه مخاطب را جلب کند.

محتوا باید واضح و مختصر باشد تا مخاطب بتواند در کمترین زمان به جواب سوال خود دسترسی داشته باشد. بعضی از سایت‌ها با زیاده‌گویی مخاطب خود را برای همیشه از دست می‌دهند. از جمله خدمات سئو سایت می‌تواند مربوط به نگارش صحیح و لحن جذاب و دلنشین محتوای نوشته شده باشد.

شناسایی مخاطب و الگوریتم‌های گوگل

برای اینکه بدانید مقاله سئو شده چیست و مقاله‌ای که نوشته‌اید از استانداردهای کافی برخوردار است، باید در شناسایی مخاطب حرفه‌ای عمل کرده باشید. مقاله نوشته شده باید مخاطب درستی داشته باشد تنها هدف نگارش نباید به کار بردن کلمات کلیدی باشد، زیرا لحن ربات گونه برای مخاطب کاملاً واضح است.

در صورتی که سایت برای رده خاصی نوشته می‌شود باید متناسب با سن آنها باشد، بعضی از سایت‌ها صمیمیت نابجا داشته و بعضی دیگر بسیار رسمی عمل می‌کنند. هر دو اینها در سئو عملکرد مناسبی را ارائه نخواهند داد و جایگاه مناسبی در موتور جستجوی گوگل ندارد. شناخت الگوریتم‌های گوگل از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مقاله نویسی سئو با شناخت این الگوریتم‌ها بسیار درست‌تر انجام می‌گیرد. البته باید بدانید گوگل به طور مرتب الگوریتم‌های خود را به‌روزرسانی می‌کند و شما باید اطلاعات خود را با توجه به این موضوع به‌روز کنید. با دانستن این قواعد و قوانین گوگل متوجه می‌شوید که چگونه ترافیک‌های بیشتری را به سایت خود جذب کنید و بازدید آن را بالا ببرید.

تعداد کلمات مناسب

تجربه نشان داده است که سایت‌هایی که دارای محتواهای طولانی هستند، بازدید کمتری نسبت به سایت‌های دیگر دارند. همچنین مخاطب کمتری وجود دارد که حوصله خواندن جمله‌ها و متن طولانی را داشته باشد. برای اینکه بدانیم چگونه مقاله سئو شده بنویسیم، باید در نگارش عنوان مقاله سئو و محتوا آن کمی دقت داشته باشید.

توضیحات کمتر و در عین حال مفید را فقط بنویسید و از نوشتن و توضیحات بیش از اندازه خودداری کنید. همچنین ثابت شده است که صفحاتی که دارای مقاله‌های حداکثر 1000 کلمه‌ای هستند در جذب مخاطب بهتر عمل می‌کنند.

البته بلند بودن متن می‌تواند حسن‌هایی نیز داشته باشد، در متن‌های طولانی شما می‌توانید مطالب بیشتری را ارائه دهید. همچنین توضیحات مفصل‌تر را در رابطه با سوال مخاطب داشته باشید. استفاده از جداول و عکس‌های گوناگون در مقاله‌های طولانی امکان‌پذیر است.

محتوای جذاب و ارزشمند

از عناوین مختلفی استفاده کنید!

اینکه بدانید مقاله سئو شده چیست می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما داشته باشد، اما برای نوشتن آن اصول و قواعد بسیار زیادی وجود دارد. استفاده از عناوین اصلی و فرعی می‌تواند کمک بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. عنوان‌های فرعی باعث می‌شود که مخاطب بتواند آسان‌تر به جواب پرسش خود دسترسی پیدا کند.

عناوین باعث تفکیک اطلاعات و دسته‌بندی آنها شده و استفاده از آنها به مراتب راحت‌تر است. همیشه این عناوین هستند که می‌توانند عملکرد موتورهای جستجو گوگل را راحت‌تر کنند. حال که به این پرسش شما در رابطه با اینکه چگونه مقاله سئو شده بنویسیم پاسخ داده‌ایم، شما باید قبل از نگارش همه جوانب را مورد بررسی قرار دهید.

جمع‌بندی

درنهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه مقاله‌نویسی در سئو گفتیم و متوجه شدید که مقاله سئو شده چیست، می‌توانید ارزش سایت خود را ارتقا دهید. ارزیابی سئو و داشتن دانش برخورداری از آن در تولید یک محتوای جذاب بسیار حائز اهمیت است. نتایج مطلوب استراتژی در سئو برای همه فعالیت‌ها یکسان نیست و باید با توجه به نوع فعالیتی که دارید نسبت به پیشبرد یکی از برنامه‌ها اقدام نمایید.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از محتوا نویسان دارند این است که بیش از اندازه به کلمات مورد نظر در موتورهای جستجو اهمیت می‌دهند اما واقعیت این است که این محتوای سایت است که در جذب مخاطب تأثیرگذار است.

2 دیدگاه دربارهٔ «مقاله سئو شده»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا