تولید محتوا در رشت و انواع آن

تولید محتوا چیست و انواع آن کدامند؟

تولید محتوا یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت بازار جهانی است و خوشبختانه امروز ما ورق جدیدی را از تولید محتوا در رشت برای همشهریان عزیزمان ورق می زنیم. در سال ۱۳۷۵ شمسی بیل گیتس از نقش بسیار مهم تولید محتوا در دنیای اینترنت آینده سخن گفت و متن نوشت. در حال حاضر همه ما با اهمیت تولید محتوا و نقش ویژه آن آشنا هستیم. بیل گیتس از تولید کننده محتوا در بستر اینترنت و دنیای مجازی و خلاقیت نوشتاری و تولیدی آن تحسین کرد و حقوق بسیار مناسبی را برای آن در نظر گرفت. تولید محتوا در واقع یک هنر نویسندگی برای خلق محتوای بسیار عالی و اصولی برای فروش و بازاریابی است. تولید محتوا انواعی دارد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا که امروزه به بازاریابی محتوا معروف است در واقع یک محتوایی است که کاربران را جذب سایت و یا فروشگاه می‌کند و در افزایش میزان فروش آن فروشگاه بسیار مؤثر است. در واقع تولید محتوا خوب و با کیفیت سبب می‌شود که بازدید کنندگان و کاربران مجذوب آن فروشگاه یا سایت شوند و از همین طریق اقدام به خرید و یا ثبت سفارش محصولات آن سایت یا فروشگاه کنند و از خدمات آن‌ها استفاده کنند. تولید محتوا دارای انواعی است و فقط شامل متن نمی‌شوند. تولید محتوا شامل: محتوای بصری و ویدئویی، محتوا اینفوگرافیک و … است.

در واقع تولید محتوا باید به‌گونه‌ای باشد که برای پرسونای شخص مشتری و یا درخواست دهنده محتوا بسیار مفید و ارزشمند واقع شود. امروزه مراکز تولید محتوا در سراسر کشور موجود هستند که مشتری‌ها به دنبال یافتن یک مرکز تولید محتوای معتبر و حرفه‌ای هستند تا کار تولید و تهیه محتوا را به آن بسپارند. دفتر تولید محتوا در رشت یکی از دفاتر حرفه‌ای در تولید محتوا است که بسیار موفق است و برای فروشگاه‌های مختلفی در حال تولید و تهیه محتوا است. در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر با انواع تولید محتوا در رشت آشنا می‌شویم.

انواع تولید محتوا کدام هستند؟

انواع تولید محتوا کدام هستند؟

در بازاریابی محتوا می‌توان گفت که دست شخص کاملاً باز است و می‌تواند از انواع محتواها و قالب‌های ارائه محتوا به‌صورت دل به خواهی استفاده کند. لازم به ذکر است که تولید و انتخاب نوع محتوا به عوامل متعددی از جمله: پرسونای موردنظر، خلاقیت کارشناس تولید محتوا، نوع محصول، نوع خدمات و سایر موارد مرتبط است.

متخصص بازاریابی محتوا در آژانس بازاریابی محتوا به نام جیمی به یک نکته ظریف و بسیار ارزشمند دقت می‌کند و می‌فرماید: در عوض پرسیدن (چه خواننده‌ای موردنظر من است؟) بهتر است که پرسیده شود که (خواننده مطلب من انتظار دارد متن و یا مطلب چه قالب محتوایی دارد و یا خواننده در کدام سطح از سطوح فکری است؟) در واقع این سوال به تعیین نوع و مدل محتوا بسیار کمک می‌کند. برای مثال اگر پرسونای ما فقط به دنبال یافتن اطلاعاتی راجع به نیویورک باشد٬ بهترین نوع محتوا مناسب این امر اینفوگرافیک است؛ اما اگر به دنبال یافتن راه مهاجرت به امریکا باشد باید یک محتوای متنی و یا محتوای ویدئویی در نظر گرفت.

انواع محتوا

 • پست‌های متنی وبلاگ‌ها
 • ویدئو
 • پادکست
 • کتاب‌های الکترونیکی
 • خبرنامه و ایمیل مارکتینگ
 • محتوای How-To
 • پست‌های شبکه اجتماعی
 • اینفوگرافیک
 • تجربه کافی

در واقع این موارد از مهم‌ترین انواع تولیدی محتوا به‌حساب می‌آیند.

 • پست‌های متنی وبلاگ

پست متنی یکی از معروف‌ترین و شناخته‌ترین نوع محتوا در جهان است. پست متنی در واقع به دودسته کلی تقسیم بندی می‌شود: پست متنی کوتاه و پست متنی بلند. خواننده اگر بداند که مطلب و متن بلندی که در حال خواندن آن است یک متن و مطلب مهم و ارزشمند است تا پایان آن متن را خواهد خواند تا نیازش را رفع کند. محتوا long-form یک نوع محتوای ارزشمند است که برای صاحب آن سایت نیز آن محتوا نتیجه فوق‌العاده بهتر و مهمی را خواهد داشت.

حالا سوال اینجا که موضوعات این نوع محتوا باید چه باشند؟ غالباً از این مدل محتوا برای آموزش‌های صفر تا صد و یا نقد و بررسی محصولات به کار برده می‌شوند. این مدل محتواها در بالا بردن سئو سایت و رتبه سایت فوق کمک شایانی می‌کنند. محتوا کوتاه یک محتوایی مقابل محتوای بلند است که عملکرد کم‌تری در سئو دارد؛ اما نباید آن را دست‌کم گرفت و یا به آن بی‌توجهی کرد. غالباً موضوعات خاص و ویژه را به نوع محتوای کوتاه تهیه می‌کنند. اما برای گرفتن سئو سایت نباید به این نوع محتوا استناد کرد.

 • محتوا ویدئویی

ویدئو نقش فوق‌العاده مهمی در تولید و بازاریابی محتوا دارد. در محتوا ویدئویی تمامی اطلاعات و داده‌ها به‌صورت تصویری ارائه می‌شوند. همه کاربران مجازی برای افزایش مشارکت از اینستاگرام گرفته تا توییتر و سایر برنامه‌ها در حال تلاش هستند. اگر محتوای تصویری ویدئو به‌درستی ارائه و تهیه شود٬ بهترین راه برای جذب بازدیدکنندگان و افزایش آگاهی از نوع برند شما خواهد بود. محتوا ویدئویی در واقع باید از کیفیت تولید بسیار بالایی برخوردار باشد و کیفیت تصویر آن بالا باشد.

صدای رسا، واضح و گیرا در جذاب‌سازی محتوا ویدئویی فوق‌العاده حائز اهمیت است. در واقع دفتر تولید و تهیه محتوا در رشت در تلاش است که بازدیدکنندگان و بیننده‌های آن محتوای تصویری و ویدئویی را به یک مشتری وفادار به برند و فروشگاه شما تبدیل کنند. محتوای تصویری در افزایش آمار فروش و بالارفتن ویو و بازدیدکنندگان فوق‌العاده مؤثر است.

تولید محتوا در رشت

 • کتاب‌های الکترونیکی (Ebooks)

یکی دیگر از انواع تولید محتوا در رشت کتاب‌های الکترونیکی هستند. محتواهای طولانی غالباً در یک قالب پی‌دی‌اف تولید و ساخته می‌شوند که به آن‌ها کتاب‌های الکترونیکی گفته می‌شود. کتاب‌های الکترونیکی یا فایل‌های پی‌دی‌اف ها معمولاً یک فایل‌های هستند که در لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌ها به‌راحتی اجرا می‌شوند. امروزه انواع کتاب‌های الکترونیکی تولید شده‌اند که هدف از تولید آن آشناسازی خوانندگان و مشتریان با انواع کسب‌وکارها است.

برای مثال با منتشر شدن کتاب الکترونیکی کور وب وایتال بدون پرداخت هزینه و رایگان به کاربران و مخاطبان نشان داده شد که چگونه باید با دانش روز سئو پیش رفت و چیزی را از قلم نینداخت. وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های آموزشی انواع کتاب‌های الکترونیکی را به‌صورت رایگان و در ازی دریافت ایمیل بازدیدکنندگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

 • خبرنامه و ایمیل مارکتینگ

تولید و تهیه محتوا در رشت دارای تنوع بالایی است و دفتر تولید محتوا رشت از روش‌های مختلفی برای تولید و تهیه محتوای ارزشمند و مفید اقدام می‌کنند. فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های آموزشی که دائم در حال منتشر سازی محتوا و محصولات هستند باید برای رساندن محتوای خود به مخاطبان از ایمیل مارکتینگ نهایت استفاده را کنند.

ایمیل‌های مارکتینگ معمولاً کوتاه و مختصر هستند که مهم‌ترین بخش این قضیه عنوان ایمیل یا نوع تیتر است. در واقع ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی به این عنوان نیست که به‌صورت وقت و بی‌وقت ایمیل به مخاطبان ارسال کنیم و مخاطبان و کاربران را آزار و اذیت کنیم؛ بلکه به‌منظور ایجاد ارتباطی مؤثر و هدفمند و کسب اعتماد با برنامه‌ریزی دقیق صورت می‌گیرد.

تولید محتوا در رشت؛ خبرنامه و ایمیل مارکتینگ

 • محتوای How-To

این محتوا یکی از پرطرف‌دارترین محتواها است که حتی گوگل برای آن ارزش قائل است و از اهمیت بالایی برخوردار است. این محتوا برای افراد که به دنبال رفع و حل مشکلات و ابهامات هستند تولید می‌شود. این محتوا غالباً برای سؤالات کاربران که با چطور و چگونه آغاز می‌شود تولید می‌شود. چطور رزومه خود را بنویسم؟ چگونه تلگرام را نصب کنم؟ چگونه ایمیل بسازم؟ چگونه در اینستاگرام پیج دوم بزنم؟ چطور در اولین مصاحبه کاری موفق شوم؟ چطور یک کارشناس تولید محتوا حرفه‌ای بشوم؟ و الا آخر.

کافی است که همین‌الان در گوگل عبارت how to را سرچ کنید و با سؤالات مختلف و حتی عجیب روبرو خواهید شد. جالب‌تر اینجاست که برای تمام این سوالات محتوایی یافته می‌شود که به‌صورت دقیق و حرفه‌ای به این سوالات پاسخ داده است. امروزه اکثر سوالاتی که با چگونه یا how to  شروع می‌شوند پاسخ دارند. شرکت گوگل اعلام کرده است که در طی دهه اخیر عبارت چگونه یا how to  به میزان ۱۰۰ در صد افزایش‌یافته است. قبل از تولید محتواهای how to  باید به پرسونای خود در ابتدا فکر کنید و با نیاز مخاطبان خود آشنا شوید.

 • اینفوگرافیک (Infographic)

تولید محتوا در رشت از انواع روش‌ها برای تولید متون و محتواها استفاده می‌کند. یکی از انواع دیگر تولید و تهیه محتوا٬ اینفوگرافیک است. در واقع این نوع محتوا در یک‌چشم به‌هم‌زدن خواننده آن را تمام می‌کند و از آن لذت بصری را هم می‌برد. اینوگرافیک بهترین گزینه در این امر است. این نوع محتوا چکیده‌ای از اطلاعات و داده‌های مهم و اصلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و تأثیر بسیار خوب و فوق‌العاده‌ای بر مخاطبان خود می‌گذارد. غالباً این محتوا دارای المان‌های تصویری و حتی متنی است.

اگر فردی قصد دارد یک محتوایی با ۲ هزار کلمه برای سایت یا وب‌سایت خود منتشر کند بهترین نوع محتوا برای محتوای آن٬ نوع اینفوگرافیک است. دفتر تولید محتوا در رشت این نوع را به‌خاطر سهولت خواند اینفوگرافیک و اطلاعات شفاف و اصلی را پیشنهاد می‌دهد. خوانندگان از این نوع محتواها بسیار خوششان می‌آید.

تولید محتوا در رشت؛ تولید پادکست (Podcast)

 • پادکست (Podcast)

پادکست یکی از پرطرف‌دارترین تولیدات است که در سراسر جهان امروزه بسیار محبوب و پرطرفدار واقع شده است. پادکست‌ها برای افرادی است که عاشق کتاب و خواندن هستند؛ اما وقت و زمان کافی برای خواندن ندارند. لازم به ذکر است که افرادی که پادکست تهیه و تولید می‌کنند به خصوص پادکسترهای ملی و ایرانی متوجه این موضوع هستند که مخاطبان فارس زبان به دنبال دریافت چه اطلاعاتی و گوش‌دادن به چه محتوایی هستند. امروزه با تولید پادکست‌های جذاب و موردپسند جامعه٬ افراد توانستند حرف‌ها و اطلاعات موردنیاز را به گوش بیشتر مردم برسانند.

شنوندگان پادکست‌ها غالباً به بیش از ۸۰ درصد محتوا گوش می‌دهند و اطلاعات را به‌خوبی دریافت می‌کنند. برای تحت‌تأثیر قراردادن جامعه پادکست بهترین فرصت است. به همین دلیل است که صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها برای معرفی برندشان و افزایش اگاهی مردم از برند و فروشگاه‌های خود به دنبال اسپانسری برنامه‌های پادکست و تولید و تهیه انواع محتوا در رشت می‌روند.

 • پست‌های شبکه‌های اجتماعی

دفتر تولید محتوا در رشت پست‌های شبکه‌های اجتماعی را بسیار مهم تلقی کرده است. گیل طراح با سابقه درخشان تولید محتوا در رشت انواع محتواهای را با کیفیت عالی را در کمترین زمان تولید می‌کند. از نظر تولید محتوا در رشت تمام کسب‌وکارهای اینترنتی و غیر اینترنتی باید در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشند. از نظر دفتر تولید محتوا رشت حضور در شبکه‌های اجتماعی به‌تنهایی کافی نمی‌باشد و باید برنامه و تقویم محتوایی نیز در نظر گرفته شود. تعداد بسیاری از کاربران قبل از خرید آنلاین و یا قبل از دریافت خدمات کسب‌وکارها در ابتدا به صفحات مجازی آن کسب‌وکارها مراجعه می‌کنند.

امروزه اکثر کسب‌وکارها دارای صفحات مجازی هستند و این صفحات مجازی در افزایش بازدیدکنندگان و مشتریان فوق‌العاده مؤثر هستند. دفتر تولید محتوا در رشت یکی از عوامل موفقیت در فروش و رونق بخشی کسب‌وکارها را پست‌های شبکه‌های اجتماعی می‌داند. انواع روش‌های تولید و تهیه محتواها موجود است که در این مقاله با معروف‌ترین انواع روش‌های تولید و تهیه محتوا شما را آشنا ساختیم. هرکدام از این انواع تولید و تهیه محتواها دارای ساختار و ویژگی‌های مختلفی هستند و متناسب با انواع مختلفی از کسب‌وکار هستند.

جمع‌بندی

گیل طراح با سابقه فعالیت مداوم در حوزه تولید محتوا در رشت امروز محتوای مد نظر شما را به‌صورت اصولی است و متناسب با عناوین مد نظرتان برای شما تهیه و تولید می کند. در تولید و تهیه محتوا ارزشمند باید به نیاز خواننده و دغدغه‌های خواننده بسیار دقت شود. محتوای ارزشمند پاسخ به نیاز مشتری‌ها و خوانندگان می‌دهد. دفتر تولید و تهیه محتوای گیل طراح در رشت انواع محتوا را با هزینه‌های بسیار مناسبی و باکیفیت عالی ارائه می‌دهد.

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =

اسکرول به بالا