آیا هزینه کردن برای سئو ارزش داره؟

صرفه هزینه سئوی سایت به کسب رتبه بیشتر و رسیدن به سایت به جایگاه مدنظر شما کمک می‌کند. سئو در سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها تأثیر مثبت می‌گذارد. بیشتر مدیران کسب‌وکارها اغلب زمان تعیین بودجه برای بازاریابی خود جهت بهینه‌سازی موتور جستجو دچار تردید می‌شوند که آیا سئو ارزش هزینه‌کردن دارد؟

اگر از یک استراتژی درست استفاده شود قطعا سئو می‌تواند برای سایت ارزشمند باشد. با وجود غول‌های جهان اینترنت، بیشتر مردم خرید خود را ازطریق جستجو در گوگل انجام می‌دهند. یکی از دارایی‌های باارزش در سئو سایت، مسئله زمان است. با تأخیرانداختن سرمایه‌گذاری در سئو، جذب مشتری در مدت طولانی‌تری انجام می‌شود. به همین علت بیشتر شرکت‌هایی که خدمات و محصولات را به‌صورت آنلاین ارائه می‌دهند باید سئو را قسمتی از استراتژی بازاریابی خود در نظر بگیرند. در این گفتار، دلایل ارزش‌ هزینه کردن برای سئو بررسی می‌شود.

آیا سئو ارزش هزینه کردن را دارد؟

برای کسانی که کسب‌وکار آنلاین دارند سئو در افزایش درآمد آن تأثیر بسزایی دارد. اگر کسب‌وکار تازه درحال ‌رشد باشد، عملکرد سئو مشکل‌تر خواهد بود. پس اگر کار سخت‌تر باشد هزینه‌ سئوی سایت بیشتر خواهد بود. تا زمانی که کاربران برای دریافت اطلاعات و تصمیم‌گیری خرید به جستجو در گوگل می‌پردازند سئو اهمیت خواهد داشت. داشتن سایت خود در صفحه اول گوگل باعث می‌شود تا مشتریان بیشتری صفحه را به‌صورت آنلاین پیدا کنند.  این روند سبب افزایش درآمد و روابط بیشتر با مشتری می‌شود.

با توجه به این‌که پروژه سئو، فرآیند کوتاه‌مدتی نیست. در نتیجه برای مشاهده نتایج صفحه اول گوگل امکان دارد نیاز به زمان زیادی باشد. سئو را باید به‌عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود در نظر گرفت. برای دیدن نتایج دلخواه در سئو باید زمان زیادی را صرف کرد زیرا کسب رتبه بالا سریع اتفاق نمی‎افتد. همچنین برای دست‌یابی به رتبه بیشتر در سئو، پیداکردن شرکت خوب نیز اهمیت زیادی دارد.

آیا ‌سایت خود را می‌توانید در گوگل پیدا کنید؟

با جستجوی سریع در گوگل می‌توان محصولات و خدمات محبوب را در صدر لیست گوگل پیدا کرد. پیدانشدن سایت خود در نتایج گوگل نشان‌دهنده عدم سئوی بهینه است. در این صورت چطور می‌توان انتظار داشت که مشتریان بالقوه بتوانند آن را پیدا کنند؟  نبودن سایت در گوگل سبب می‌شود تا مشتریان، سایت‌های رقبا را بررسی کنند که سئوی بهینه می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

آیا سایت های بزرگ می‌توانند سئو را متوقف کنند؟

برخی از کارفرمایان برای هزینه سئوی سایت خود دچار تردید می‌شوند که آیا واقعا هزینه‌کردن برای سئو در افزایش درآمد سایت مؤثر است؟ امکان دارد برخی از سایت‌ها بعد از دست‌یابی به نتایح مثبت سئو و رسیدن به بهترین جایگاه گوگل تلاش سئوی خود را متوقف کنند.

هر کسب‌وکاری هرچند سودآور نباید بهینه‌سازی سایت را رها کند زیرا سئو دائم درحال تغییر است و موتورهای جستجو محتوای تازه سایت و لینک‌دهی آن را بررسی می‌کنند. در نتیجه اگر شرکت تلاش سئوی خود را متوقف کند با گذشت زمان، رقبا رتبه بالاتری در نتایج گوگل به‌دست می‌آورند.

تلاش بازاریابی سنتی برای نظارت و راه‌اندازی سایت هزینه‌برتر از سئو است. این روش سنتی تضمینی برای افزایش درآمد ندارد. به‌طور مثال، وجود بیلبورد تبلیغاتی در وسط شهر با این‌که در معرض دید عموم قرار دارد اما از میان چند هزار نفری که از کنار این تبلیغ می‌گذرند شاید تعداد کمی برای خریداری از محصول به مغازه شما سر بزنند.

در سئو بحث کمی متفاوت است. بسیاری از کسانی که از قبل در لیست بازاریابی سایت قرار گرفته‌اند به‌دنبال یک مکان برای هزینه‌کردن در ازای دریافت خدمات مناسب و محصولات عالی هستند. برای این امر تنها باید ازطریق جستجوی گوگل  از مسیر آن‌ها عبور کرد.

هزینه سئوی سایت چه مقدار است؟

صرفه هزینه سئوی سایت طبق رقابتی‌بودن کسب‌وکار و صنعت آن متغیر است. قیمت سئو زمانی که نتیجه خوبی برای کسب‌وکار به‌دست نیاید می‌تواند گران باشد. در‌ چنین صورتی باید استراتژی شرکت تغییر کند نه این‌که سئو که جزئی از استراتژی است کنار گذاشته شود. تبلیغات گوگل نتایج سریعی به کسب‌وکارها می‌دهند و می‌توانند یک سرمایه‌گذاری برتری نسبت به سئو باشند اما در مدت‌زمان طولانی این نتایج پایدار نیستند.

سئو و تبلیغات می‌توانند ترافیک سایت را افزایش دهند. با صرفه هزینه برای سئوی سایت می‌توان جریان ثابتی از ترافیک طبیعی را در سایت خود به‌دست آورد. اگر یک سایت نیازمند تکنیک‌های گوناگونی ازجمله لینک بیلدینگ و بک‌لینک محتوانویسی باشد هزینه‌های سئوی سایت بیشتر خواهد بود.

بررسی سئو سایت توسط الگوریتم گوگل

توسط گوگل سرچ کنسول می‌توان رنکینگ سایت را طبق آخرین آپدیت الگوریتم‌های گوگل بررسی کرد. بررسی آخرین آپدیت الگوریتم‌ها با بررسی رنکینگ سایت قبل و بعد از آپدیت الگوریتم به کاربر قسمت‌هایی که با ارور گوگل مواجه شدند را نشان می‌دهد و راه‌حل‌هایی برای برطرف‌کردن آن‌ها در اختیار کاربر می‌گذارد.

تبلیغات گوگل بهتر است یا سئو سایت؟

این 2 روش در ارتقای بیزینس مؤثر هستند اما اصول کلی سئو دارای استراتژی‌های طولانی‌مدتی است که به کار پیوسته و ثابت روی سایت نیاز دارد. برای پاسخ‌دهی سریع باید محتوای سئوشده و تکنیک‌های اصولی را در سایت به‌کار برد. گوگل ادز ابزاری است که در عملکرد سریع و ترافیک سنگین سایت مؤثر است.

برای تحقق اهداف بازاریابی سایت باید از ترکیب این استراتژی‌ها استفاده کرد. گوگل ادز مستقیما روی سئو تأثیر نمی‌گذارد و سبب می‌شود که بیزینس‌ها برای ارتقاء سئوی سایت، عملکرد کلمه‌های کلیدی را بررسی کنند. این امر در تولید محتوای سئوشده و باکیفیت تأثیر می‌گذارد.

چرا موتورهای جستجو نیازمند سئو هستند؟

صرفه هزینه سئوی سایت به رشد سایت و پیشی‌گرفتن از رقبا کمک می‌کند. موتورهای جستجو میلیون‌ها کاربر را در هر لحظه در اینترنت جابه‌جا می‌کنند. حال سؤال این است که چطور می‌توان با این اطلاعات سنگین، کسب‌وکار خود را به کاربران نشان داد؟ سئو در این زمینه به شما کمک می‌کند. سئو، کلید موفقیت شما برای ثبت حضور در فضای مجازی است.

سئو، ترافیک طبیعی و منظمی را در موتورهای جستجو به‌وجود می‌آورد و مشتری‌های بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل می‌کند. با اجرای قوانین سئو می‌توان برند خود را به مردم نشان داد و به‌عنوان منبعی معتبر در بین رقبا شناخته شد.

عملکرد موتورهای جستجوی گوگل چگونه است؟

موتورهای جستجو، صفحه‌های مجازی زیادی را در خود جای داده‌اند که توسط سیستم پیمایش زنجیره‌ای، این صفحه‌ها را جستجو می‌کنند. این ربات‌ها به یکپارچه‌سازی فضای وب کمک می‌کنند و  با دنبال‌کردن لینک‌ها به پیداکردن صفحه‌های متصل به لینک‌ها می‌پردازند. این صفحه‌ها به یک شاخص متصل هستند که موتورهای جستجو ازطریق آن، نتایج را دسته‎‌بندی می‌کند.

زمانی که کاربر سؤال خود را جستجو می‌کند، موتور جستجو توسط الگوریتم مشخصی به جستجوی صفحه‌ای که تحت شاخص مرتبط با موضوع جستجو است می‌پردازد. در نهایت این صفحه‌ها در لیست نتایج طبق ارتباط موضوع سایت و میزان شهرت آن‌ها به‌نمایش در می‌آیند.

جمع‌بندی

هزینه سئوی سایت به عوامل مختلفی ازجمله نوع کسب‌وکار بستگی دارد. برای کسانی که کسب‌وکار محلی دارند و خدمات را به‌صورت محدودتری در چند منطقه محلی ارائه می‌دهند قیمت سئو نسبت به کسی که محصولات‌ را به‌صورت آنلاین در سایت تجارت الکترونیک به‌فروش می‌رساند کم‌تر است.

در هنگام انتخاب آژانس سئو برای این امر باید توجه کنید که آیا شرکت مورد نظر قابل اعتماد است؟ و مطالعات کاملی درزمینه سئو سایت دارد یا خیر؟ به‌طور کلی، سئو در سرمایه‎‌گذاری هر کسب‌وکاری می‌تواند مؤثر باشد. سئو کمک می‌کند تا پیداکردن سایت توسط مشتری آسان‌تر باشد و در موتورهای جستجو در لیست جستجوهای کاربر قرار بگیرد.

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 + = 26

اسکرول به بالا